2 Ekim 2017 Pazartesi

FITO

Bu yazımda sizlere sivilce ve sivilce izleri gibi cilt problemlerinde  sıkça başvurulan bir ilaç olan Fito hakkında bilgiler aktaracağım. Fito krem nedir, faydaları, zararları, kullanımı , yan etkileri noktasında internetteki bilgilerden edindiklerimle derleme bir yazı oluşturdum. Bu sayfada aktarılan bilgiler insanların deneyimlerini ve internette yazdıklarının araştırılarak derlenmesinden meydana gelir. Hiç bir anlamda, ilaç tanıtımı ve reklam gibi bir derdim bulunmamaktadır. Tıbbi bir tavsiye içermediği gibi, blogum ilaçların doktor reçetesi olmadan kullanılmasını tavsiye etmez. Ayrıca internette bulunan bir çok saçma ve gelişi güzel acnelyse krem kullanın şuna da iyi gelir buna da da kullanın gibi aslı astarı olmayan bilgilere, itibar etmemeniz için yazıyoruz. Herhangi bir ilacı erçeği yansıtmayan kulaktan dolma bilgilerle kullanmayın, tıbbi veya sağlık uzmanı kontrolünde kullanımı için sizleri bilgilendirmek amacıyla yazılıyor. Herhangi bir cilt sorununuz varsa bunun için en güvenilir kaynağın uzman dermatologlar olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.


f,to krem nedirFito Krem 


Fito krem cildinizde iyileşmeyen ve iyileşmede güçlük yaşadığınız yaralarda kullanılan bir kremdir. Ayrıca piyasada ünlü olan krem doktorlar tarafından önerilip bazı cilt hastalıklarında oldukça iyidir. İlacın etken maddesi triticum vulgare sulu çözeltisi ve etilenglikol mofenildir. Ayrıca fito krem yara onarıcı ve bakteri öldürücü özelliği ile öne çıkmaktadır. Fito krem içerisindeki etken maddesi sayesinde kısa sürede yaraları iyileştirici etki göstermektedir. Sedef, egzama gibi hastalıkların ilerlemesini engeller. Fito krem doku organ yaralarını onarır, yanıklar için etkilidir, soğuk nedeni ile oluşan çatlakları giderir, yatan hastaların yatak ile temasından dolayı oluşan yaraları tedavi eder, deri rahatsızlıklarına iyi gelir, cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur, çatlaklara iyi gelir, kızarıklık ve alerjilere iyi gelir, genel olarak çoğu yara çeşidine iyi gelmektedir.fito kremin faydaları nelerdir nasıl kullanılırFito Krem Kullanımı ve Faydaları

Yaraların üstüne dikkatli sürülerek kullanılır ve yaraları iyileştirmede ve leke gidermede çok etkilidir. Kış aylarında çatlaklara karşı etkilidir. Düzenli uygulayarak çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Yeniden oluşmasını engeller ayrıca krem. Ani kilo alıp vermede oluşan çatlaklar içinde krem etkilidir.

Doğum sonrası memede oluşan çatlaklar içinde krem kullanılmaktadır. Hamilelik veya emzirme döneminde doktor kontrolü olmadan kullanmayınız.

Yaşınız ilerleyince cilt dokusu yenilenmeyi yavaşlatır bunun sonucunda leke kızarıklıklar ortaya çıkabilir bunun için f
ito Krem kullanılabilir. 

Bakteri öldürücü etkisi nedeni ile vücuttaki bakteri fonksiyonlarına iyi gelmektedir.Fito Krem Özellikleri • İlacın etken maddesi size dokunuyorsa kullanmayınız.
 • Doku organ yaraları ve bakterileri öldürmede etkili bir ilaçtır.
 • Bir şeylere alerjiniz varsa fito almadan önce doktora bildiriniz.
 • Bazı rahatsızlıklar için fito uygun olmayabilir doktora danışmadan kullanmayınız.
 • Fito krem bakteri öldürücü ilaçtır, mantar ve virüsleri öldürmede etkin değildir.
 • Fito’yu kullanmaya başladıktan sonra bakterisel virüssel veya mantarsal bir enfeksiyon oluşursa hemen doktora başvurun ve ilacı kullanmayın.
 • Ağız ve göze temastan kaçınılmalıdır. Böyle durumlarda ağız göz bol su ile yıkanmalıdır.
 • Kullanmadan önce gerekli alanı temizleyiniz sonra ilacı bir spatül(krem benzeri ilaçlarda içerisinde bulunan küçük plastik kaşık benzeri araç) vasıtası ile lezyonlu bölgeye sürünüz. Uygulama yaptıktan sonra gazlı bezle kapatılması halinde daha güzel etkiler ortaya çıktığı görülmüştür. Günde 1-2 kez kullanım uygundur.
 • Meme başı için kullanıyorsanız bebeğinizi emzirmeden meme başını yıkayınız. Su ile temizleyiniz.
 • Tedavi sırasında sert etkili sabun şampuanlardan uzak durunuz. Alkollü kozmetik ürünlerden de uzak durunuz.
 • Gebe ve emzirme dönemlerinde doktora başvurmadan kullanım önerilmez.


fito kremin olumsuz yan etkileri

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir • Çok nadir olmakla birlikle bu yan etkiler oluşursa ilacı keserek direkt doktora gidiniz.
 • Nefes almada güçlük, kurdeşen, yüz dudak ve boğazda şişlik gibi durumlarda doktora başvurunuz. 
 • İlacı kullanan hastalarda yaygın bir yan etki görülmemektedir.
 • Çok nadir olmakla birlikle bu yan etkiler oluşursa ilacı keserek direkt doktora gidiniz.
 • Nefes almada güçlük, kurdeşen, yüz dudak ve boğazda şişlik gibi durumlarda doktora başvurunuz. 
 • İlacı kullanan hastalarda yaygın bir yan etki görülmemektedir.
 • Çok nadir olmakla birlikle bu yan etkiler oluşursa ilacı keserek direkt doktora gidiniz.
 • Nefes almada güçlük, kurdeşen, yüz dudak ve boğazda şişlik gibi durumlarda doktora başvurunuz. 
 • İlacı kullanan hastalarda yaygın bir yan etki görülmemektedir.

fito krem kaç paraFito Krem Fiyatı


Fito krem eczaneden tedarik edilebilen , reçeteli bir kremdir. Fito kremin KDV dahil eczane fiyatı 11.90 TL'dir. Konusu gelmişken tekrar değinmek isterim hiçbir krem ve ilacı doktor kontrolü dışında kullanmamalısınız.

Yazımın sonuna gelirken fito kremin ne olduğunu , ne için kullanıldığını , ne işe yaradığını ayrıntılı biçimde inceledik. Lakin sorduğum sorularda ve gerçekleştirdiğim araştırmalarda fito krem hakkında şöyle bir veriyle karşılaştım. Fito en çok Aksaray sonra sırayla Osmanie , Tokat , Düzce , Edirne illerinde kullanılmaktadır.
Eğer Fito yazımı beğendiyseniz diğer insanların da erişebilmesi adın yazımı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ayrıca soru , görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmına bırakırsanız hızla cevap alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • Google Plus'ta Paylaş
 • Pinterestte Paylaş

Sivilce ile ilgili bu blogda yazılan yazılar genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir cilt sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan kozmetik uygulama vb. tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarımız bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir.

Benzer Yayınlar

FITO
4/ 5
Oleh
 • Google Plus'ta Paylaş
 • Pinterestte Paylaş